kurzy 2013ASHTANGA BASICS: 13.1.-31.3.2013

Ashtanga basics je kurz určený těm, kdo začínají s jógou. Kurz je zaměřený na pozvolný a soustředěný vstup do první série ashtanga vinyasa jógy. Ashtanga vinyasa je ucelený systém jógy, který je založený na pevně daném pořadí ásán, mezi kterými se plynule přechází v souladu s dechem. Kurz je zaměřený na osvojení a rozvíjení první série ashtanga vinyasa jógy. První série tzv. jóga čikitsa (nebo-li jógová terapie) je zaměřená na především na odstranění páteřních bloků, rozvoj tělesné síly a pružnosti. Tyto účinky nejsou cílem praxe ashtanga vinyasa jógy, ale prostředkem k dosažení tělesné rovnováhy a zvýšené vnímavosti a citlivosti k vlastnímu tělu. Ačkoliv se pro své kladné účinky na tělesný stav nazývá první série „jógová terapie“, je určena pro zdravé jedince, kteří nemají problémy s pohybovým ústrojím. Ashtanga vinyasa jóga má dynamický charakter a patří mezi fyzicky náročnější směry jógy.

V  lekcích se budeme postupně seznamovat s principy ashtanga vinyasa jógy, jednotlivé pozice budou přizpůsobeny momentálním možnostem praktikujících. Budeme se soustředit jak na jednotlivé jógové pozice, tak na soulad pohybu a dechu (vinyasa), který je pro ashtanga vinyasu charakteristický. Kurz poskytne solidní základy, na kterých lze stavět jógovou praxi. Je zaměřený na budování síly, pružnosti a vnitřního prožitku z jógy. 

čas: neděle 18:00-19:10
více informací a přihlašování ZDE
6.1. proběhne lekce pro zájemceASHTANGA VINYASA JÓGA 1. série: 16.1.-27.3.2013

Ashtanga vinyasa je ucelený systém jógy, který je založený na pevně daném pořadí ásán, mezi kterými se plynule přechází v souladu s dechem. Kurz je zaměřený na osvojení a rozvíjení první série ashtanga vinyasa jógy. První série tzv. jóga čikitsa (nebo-li jógová terapie) je zaměřená na především na odstranění páteřních bloků, hledání a rozvoj tělesné síly a pružnosti. Tyto účinky nejsou cílem praxe ashtanga vinyasa jógy, ale prostředkem k dosažení tělesné rovnováhy a zvýšené vnímavosti a citlivosti k vlastnímu tělu. Ačkoliv se pro své kladné účinky na tělesný stav nazývá první série „jógová terapie“, je určena pro zdravé jedince, kteří nemají problémy s pohybovým ústrojím. Ashtanga vinyasa jóga má dynamický charakter a patří mezi fyzicky náročnější směry jógy.
V kurzu budeme procházet první sérií, jógové pozice budou přizpůsobeny momentálním možnostem praktikujících. Důraz bude kladen na sladění pohybu a dechu a vůbec na roli dechu pro prohloubení jógových ásán. Kurz je určen pro ty, kdo mají nějakou zkušenost buď s ashtangou, nebo s jiným druhem dynamické jógy. Pro úplné začátečníky je vhodný kurz Ashtanga basics s Alicí, který poběží v neděli 18:00 - 19:10, bližší info zde.
9.1. je zkušební lekce pro zájemce o kurz

čas: středa 19:30-21:00
více informací a přihlašování ZDE
KURZ ZÁKLADY JÓGY (YOGA BASICS I) 7.1.-25.3.2013

Kurz je určen pro jógové začátečníky nebo i pokročilé studenty, kteří hledají v józe porozumění principům pohybu a dechu v jednotlivých ásánách (nebo typech ásán). Jednotlivé lekce bude progresivně strukturovat dle jednotlivých částí těla. Stejně tak si budeme představovat jednotlivé ásány, které s danou oblastí souvisejí. Lekce nebudou postrádat technickou práci a vysvětlení jednotlivých pozic, stejně jako základní dechové techniky používané ať v průběhu cvičení nebo jako samostatná praxe. Přesto se pokusíme na lekcích naplnit základní myšlenku jemné vinyasi jako vědomého spojení dechu a pohybu. Na hodinách budeme pracovat s respektem k současným možnostem našeho těla, tak abychom postupně nabývali sílu a pružnost a zároveň tělu neubližovali. Lekce se hodí pro studenty, kteří s jógovým cvičením začínají, stejně jako pro ostatní, kteří mají rádi jemnou jógovou praxi.

čas: pondělí 19:30-21:00
více informací a přihlašování najdete ZDE


EXPERIMENTÁLNÍ VINYASA (pro pokročilé) 6.2.-29.5.2013


Aneb krok nejenom k pokročilým ásánám, ale i k jemnějšímu vnímání těla. Kurz bude kombinovat dva rozměry ásánové praxe: snahu propojit podstatu vinyasi jako vědomého spojení dechu a pohybu a technickou stránku ásán. V kurzu spojíme oba tyto aspekty a spojit je v jediný: jemností a pečlivostí v dechu a pohybu se pomalinku dostaneme k ásánám, které vyžadují naší větší připravenost. Kurz není vhodný pro naprosté začátečníky.
stuktura kurzu bude doplněna

čas: středa 17:30-19:00

více informací a přihlašování najdete ZDE


VINYASA JÓGA 

Tento kurz bude představovat krok k intenzivnější praxi jógových ásán, a proto je určen pro všechny studenty, kteří mají zkušenost s jógovým cvičením, a rádi by “pokročili” nejenom k širšímu spektru pozic. Jednotlivé lekce budeme zaměřovat na určité konkrétní ásány, tak abychom je dokázali pochopit z hlediska techniky a jejich smyslu (proč dělat a k čemu?). Přesto se pokusíme zachovat hravost, lehkost a jemnost v jógovém cvičení, tak abychom naplnili myšlenku “vinyasi” jako vědomého spojení dechu a pohybu. Studenti budou mít k dispozici základní materiály kurzu.

Kurz je vhodný pro ty, co začínají anebo mají již nějakou zkušenost s jógovým cvičením a rádi by systematicky rozvíjeli svoji jógovou praxi citlivě a vnímavě vůči svému tělu, v kurzu nám půjde hlavně o to pochopit jednotlivé principy pohybu v ásánách vzhledem k jejich terapeutickým účinkům na tělo a ducha a ne o to udělat konkrétní pozice určitým způsobem.

čas: čtvrtek 19:30-21:00
více informací a přihlašování najdete ZDE

Žádné komentáře:

Okomentovat